12 MART İSTİKLAL MARŞI'NIN KABULU VE M.AKİF ERSOY'U ANMA GÜNÜ
 
İlçemiz Kültür Merkezi Konferans Salonunda Kaymakam/Belediye Başkan Vekilimiz Sayın Mustafa Dinç’in katılımıyla “12 Mart İstiklal Marşı’nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Günü” programı düzenlendi.
Saygı Duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasıyla başlayan programda Cumhuriyet İlkokulu Türkçe Öğretmeni Ela Kıran Ölmez “Mehmet Akif Ersoy’un hayatı ve Kurtuluş Savaşındaki Yeri ve Önemi konulu bir konuşma gerçekleştirdi.
Ardından “İstiklal Marşını En Güzel Ben Okuyorum” yarışmasında birinci olan öğrenciler tarafından İstiklal Marşı okundu ve “Mehmet Akif Ersoy ve Gençlik” temalı kompozisyon ve şiir yarışmasında birinci seçilen öğrenciler tarafından eserler seslendirildi.
12 Mart İstiklal Marşı’nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Günü programı ile ilgili Mazıdağı Anadolu Lisesi öğrencileri tarafından hazırlanan tiyatro gösterimi sunuldu
Müzik öğretmenleri tarafından günün anlamına binaen türküler seslendirildi.
"İstiklal Marşını En Güzel Ben Okuyorum" yarışmasında dereceye giren öğrenciler ile Şiir, Kompozisyon ve Resim dallarında dereceye giren öğrencilere hediyelerinin verilmesiyle düzenlenen program sona erdi.