15 TEMMUZ DEMOKRASİ VE MİLLİ BİRLİK GÜNÜ

    

15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü programı ilçemizde çeşitli etkinliklerle anıldı

Etkinlikler kapsamında MimarSinan İlköğretim Okulu konferans salonunda öğretmenler tarafından hazırlanan günün anlam ve önemini belirten slayt gösterileri izlenildi.

Daha sonra ilçe merkezinde ve ilçe merkezine bağlı kırsal Balpınar Mahallesinde şehit mezarlıkları ziyaret edilerek dualar edildi.

Ayrıca Balpınar Mahallesinde bulunan şehit aileleri ve yakınlarını ziyaret eden Kaymakam/Belediye Başkan Vekilimiz Sayın Halit Benek kendileri ile yakından ilgilendi.

Kaymakam/Belediye Başkan Vekilimiz Sayın Halit Benek daha sonra ilçe merkezine gelerek Karşıyaka Camisinde Şehitlerimizin adına okutulan mevlit programına katılarak dualar etti.

Okunan duaların ardından 15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü programı adına vatandaşlara yemek verildi.

Verilen mevlit yemeğine gelemeyecek durumda olan yaşlı, dezavantajlı vatandaşlarımızın bu ortak heyecana ve milli şuura ortak etmek adına kendilerine yemekler dağıtıldı ve vatanımız için hayır duaları alındı

15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü programı kapsamında Mazıdağı İmam Hatip Lisesi bahçesinde fidanlar dikildi.

Etkinler kapsamında daha sonra Cumhuriyet Meydanında 15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü konulu sergi gösterimi gerçekleştirilerek programa katılanlar 15 Temmuz Anı defterine günün anlam ve önemini belirten mesajlar yazdı.

Etkinlikler akşam ilçemiz Cumhuriyet Meydanında gece boyunca devam etti.

Düzenlenen Program kapsamında Kuran'ı kerim okunarak hep birlikte şehitlerimize dualar edildi.

Günün anlamına binaen slayt gösterileri izlendi.

Ardından ilçemizde daha önceki yılda anılan 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü programı slayt halinde izlenerek Kaymakam/Belediye Başkan Vekilimiz Sayın Halit Benek'in yaptığı birlik konuşması yayımlandı.

Düzenlenen programa İlçe Kaymakamı/Belediye Başkan V. Sn Halit Benek, İlçe Emniyet Amiri Sn Hamdi Ünlü, İlçe Jandarma K. Üsteğmen M.Hanifi Alemdar Belediye Başkan Yardımcımız Sn Hikmet Erdin, İlçe Millieğitim Müdürü Sn M.Şah Aydıner, Ak Parti İlçe Başkanı Sn Zeki Yetiştiren ve Kurum Amirleri katıldı