19 EKİM MUHTARLAR GÜNÜ
 
         İlçemizde Hükümet Konağında düzenlenen 19 Ekim Muhtarlar Günü düzenlenen törenle kutlandı.                               
                Hükümet Konağında düzenlenen tören, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşının okunmasıyla başladı. İlçemiz Kaymakamı Sayın Halit BENEK’in Atatürk Anıtına çelenk sunmasının ardından konuşan İlçemiz Kaymakamı, muhtarlık sisteminin 186 yıllık bir geçmişi olduğunu ve ilk defa 1829 yılında Osmanlı padişahlarından 2. Mahmut döneminde hayata geçirildiğini söyledi. Muhtarlık müessesesinin kültürümüzün ve toplumsal hayatımızın önemli yapı taşlarından olduğunu ifade eden Sayın Kaymakamımız, “Yerel demokrasinin en eski örneğini temsil eden ve devletimizin her noktasındaki kurumsal temsilciliği olduğu aşikardır. Muhtarlarımızın bulunduğu mahallede veya köyde devletimizin tüm kurumlarını temsil etmekte ve halkımızla devlet kurumları arasında köprü vazifesi görmektedir.      
         Muhtarlarını zor şartlar ve kısıtlı imkanlarla çalıştıklarını belirten İlçemiz Kaymakamı Sayın Halit BENEK, "Gerek milleti gerekse devleti temsil gibi önemli bir görevi yürüten muhtarlarımıza hizmetlerinden dolayı şükranlarımı sunuyorum. İlimizde görev yapan tüm köy ve mahalle muhtarlarımızın gününü en kalbi duygularımla kutluyorum. Bugünleri görmemizde emeği geçen başta Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ile Başbakanımız ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum" diye konuştu.             
         Törene İlçe Jandarma Komutanı Fazlı YAŞAMALI, İlçe Emniyet Amiri Erdal Murat BALSU, Kurum Amirleri, Okul Müdürleri tüm Mahalle Muhtarları ve vatandaşlar katıldı.