KAYMAKAM/BELEDİYE BAŞKAN VEKİLİMİZ SAYIN HALİT BENEK'İN KATILIMIYLA İSTİKLAL MARŞININ KABULÜ KUTLANDI
 

İlçemiz Mimar Sinan Konferans Salonunda Kaymakam/Belediye Başkan Vekilimiz Sayın Halit Benek’in katılımıyla “12 Mart İstiklal Marşı’nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Günü” programı düzenlendi.

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasıyla başlayan programda Cumhuriyet İlkokulu Türkçe Öğretmeni Ela Kıran Ölmez “Mehmet Akif Ersoy’un hayatı ve Kurtuluş Savaşındaki Yeri ve Önemi konulu bir konuşma gerçekleştirdi.

Ardından “İstiklal Marşını En Güzel Ben Okuyorum” yarışmasında birinci olan öğrenciler tarafından İstiklal Marşı okundu ve “Bir Dava Adamı Mehmet Akif Ersoy” temalı kompozisyon ve şiir yarışmasında birinci seçilen öğrenciler tarafından eserler seslendirildi.

Daha sonra “Mehmet Akif Ersoy” konulu sinevizyon gösterimi yapıldı.

“12 Mart İstiklal Marşı’nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Günü” programı kapsamında Müzik öğretmenleri tarafından günün anlamına binaen türküler seslendirildi.

"İstiklal Marşını En Güzel Ben Okuyorum" yarışmasında dereceye giren öğrencilere Kaymakam/Belediye Başkan Vekilimiz Sayın Halit Benek tarafından hediyeleri verildi.

Şiir,Kompozisyon ve Resim dallarında dereceye giren öğrencilere hediyelerinin verilmesiyle düzenlenen program sona erdi.