ORGANİK TARIM KONFERANSI
 
 
27.07.2017 tarihinde İlçe Müdürlüğümüzce Mimar Sinan İlkokulu Konferans salonunda Bağcılıkta Organik Tarım ve akabinde tarımsal hibe projeleri ile ilgili toplantı yapıldı.
 
Organik Tarım ile ilgili toplantıya İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Vural MUSTAFAOĞLU, Ziraat Mühendisleri Hüseyin HASANOĞLU, Ramazan KARAGÖZ, Gökhan AKSİM,  İl Müdürlüğümüz personellerinden Ziraat Mühendisleri Hakan DEMİR ve Cebrail ERBEYİ ve yaklaşık 150 çiftçi katıldı.
Mardin TKDK işbirliği ile ilgili toplantıya İlçe Müdürlüğümüz personelleri, TKDK personellerinden Kıdemli Uzman Nursel BUĞDAY, Uzman Adil PİŞKİN ve çiftçilerimiz katıldı.
 
İlçe GTH Müdürü Vural MUSTAFAOĞLU yaptığı açılış konuşmasında ;
"İlçemizde günümüz tarihiyle 42 çiftçinin 820 dekar alanda organik bağcılık yaptığını ve bu hedeflerimizin çok altında kaldığı bugünkü toplantıda görüleceği üzere en az 200 kişilik çiftçiyle organik bağcılığı geliştirmeyi planlıyoruz.
Ayrıca Mardin Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu Uzmanları tarafından yapılacak bilgilendirmeyle İlçemizde tarımsal ve kırsal kalkınmayı da hedefliyoruz."dedi